Ana Sayfa | ARŞİV | BÜLTENLER | Üyelere Mesaj - 2008
Yazı Tipi Boyutu: Decrease font Enlarge font

Üyelere Mesaj - 2008

Sayın Üyemiz,


Öncelikle Türk Elektron Mikroskopi Derneği Yönetim Kurulu olarak sizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz.
Derneğimizin her yıl olduğu gibi bu dönemde de siz değerli üyelerimizin katkıları ile gerçekleştireceği 2008-2009 Bilimsel Etkinlikler listesi gerek e-posta vasıtası ile, ayrıca derneğimizin internet sayfasında sizlere duyurulmuştur. Bu liste basılı olarak sizlere yeniden ekte sunulmuştur. Toplantılarımızda sizleride aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.


Bilimsel Etkinliklerimizden birisi olan 22-25 Haziran 2009 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı’nın organizasyonunu üstlendiği "19.Ulusal Elektron Mikroskopi Kongresi (Uluslar arası Katılımlı)" hazırlıkları hızla devam etmektedir. Dernek Yönetim Kurulu olarak, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Engin YENİLMEZ ve Ekibi’ne başta bilimsel programın organizasyonunda ve "Konuşmacı Bilim İnsanlarının" davetleri olmak üzere her türlü desteği vermekteyiz. Bu kongrede, Türk Elektron Mikroskopi Derneği tarafından "Prof.Dr.Türkan Erbengi Araştırma Ödülü" verilecektir. Bu ödül ve Kongre ile her türlü detaylı bilgiye www.elektronmikroskopi.com ve www.temd.org adreslerinden ulaşabilirsiniz. Başarılı bir kongre yapmak üzere hepinizi 2009’da Trabzon’a bekliyoruz.


2008 yılında derneğimiz için gurur verici iki önemli olayı sizlerle paylaşmıştık. Bunlar, Dernek Genel Sekreteri olarak görev yapan değerli arkadaşımız Prof. Dr. Serap ARBAK’ın üyesi olduğumuz iki Uluslararsı Derneğin Yönetim Kuruluna (IFSHC Derneğinin Genel Sekreteri ve EMS’nin Yön. Kurulu Üyesi) girmiş olmasıdır. Derneğimizi Uluslararası bir platforma taşımanın gururunu sizlerle daha önce paylaşmıştık. Bilimsel bir derneğin en büyük istek ve amaçlarından birisi de Uluslararası bir kongre yapabilmektir. Biz bu dönem, Derneğimizin kuruluşundan buyana tüm Yönetim Kurullarının emekleri ile oluşturulan bu zeminde IFSHC (International Federation of Societies for Histochemistry and Cytochemistry) ve IFSM (International Federation of Societies for Microscopy)'e Dünya Kongresi yapmaya aday olduğumuzu bildirdik. İlk olarak 2014’te ICEM 18 Dünya Kongresi başvurusu için çalışmalara başladık. Histokimya-Sitokimya Dernekler Federasyonu, IFSHC’nin 2016 Dünya Kongresi için Türkiye’nin büyük şansı olduğunu ve 2012de Japonya’da yapılacak olan Dünya Kongresinde Türkiye’nin aday olmasını önermişlerdir. Derneğimizin bu her iki Dünya Kongresinide Türkiye’ye getireceğine inanıyor ve güveniyoruz. Bu konudaki gelişmeleri siz değerli üyelerimize internet sayfamızdan ve yazılı bültenler aracılığı ile duyurmaya devam edeceğiz. Derneğimizin bu konumlara gelebilmesi Türk Elektron Mikroskopi Derneğinin bu güne kadarki kararlılığı, disiplini ve tüm üyeleri ile bir bütün olarak hareket etmesiyle mümkün olmuştur. Bundan sonraki adımlarımızda da siz değerli üyelerimizin destek ve katkılarına her zaman olduğu gibi gereksinmemiz olduğunu belirtmek isteriz.
Yönetim Kurulu olarak saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.


Prof.Dr. Melek ÖZTÜRK
Türk Elektron Mikroskopi Derneği Başkanı


Önemli Hatırlatma: EMS tarafından 2009 yıllık aidatlarının 30 Mart 2009 kadar yatırılması istenmektedir. Üyelerimizin, EMS üyeliğinden yararlanabilmesi için 2009 TEMD üyelik aidatlarının yatırılmış olması gerekmektedir. Aidat borcu olan üyelerimizin en kısa zamanda ( en geç 1 Mart 2009 tarihine kadar) Dernek banka hesaplarına ödeme yapmalarını öneririz. Aidatlar ile ilgili olarak lütfen Dernek Saymanı ile iletişime geçiniz.

Ekleyin:: Add to your del.icio.us del.icio.us | Digg this story Digg
  • email Arkadaşına gönder
  • print Çıktı al
  • Plain text Sadece Yazı
advertisement